PROTOKÓŁ
Z sołeckiego zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło się w dniu 01 marca 2011 r. o godz. 13 w sołectwie Stróżewo
Na ogólną ilość 116 uprawnionych do głosowania, obecnych było 32 mieszkańców sołectwa co stanowi 27% (lista obecności w załączeniu do niniejszego protokółu).
Zebranie otworzyła sołtys wsi Stróżewo, Pani Maria Piekarska, która stwierdziła prawomocność zebrania w 1 terminie ze względu na brak w pierwszym terminie wymaganej liczby mieszkańców*.
(* niepotrzebne skreślić)
Następnie przedstawiono uczestnikom zebrania porządek obrad.
Porządek obrad został przyjęty przez głosowanie.
W zebraniu uczestniczyli:
Ryszard Bartoszewski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą
Renata Kwiatkowska - pracownik Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą
Maria Piekarska – Sołtys wsi Stróżewo
Porządek zebrania:
1. Wybór Przewodniczącego zebrania,
2. Złożenie sprawozdań z działalności za okres kadencji 2007 – 2011: Sołtysa i Rady Sołeckiej,
3. Przeprowadzenie wyborów w głosowaniu tajnym: sołtysa i rady sołeckiej,
4. Wybór kandydatki do Gminnej Rady Kobiet
5. Wybór Delegata do Gminnej Spółki Wodnej „Dobrzynianka” na kadencję,
6. Sprawy różne,
7. Wolne wnioski i zapytania.
Ad. 1 Na Przewodniczącą zebrania została wybrana Pani Maria Piekarska
Ad. 2
a) sprawozdanie z działalności sołtysa za okres kadencji 2007 – 2011 złożyła Pani Maria Piekarska
( sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu)
Ad. 3 Przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pani Renata Kwiatkowska Poinformował, że zgodnie z art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów przez stałych mieszkańców sołectwa, uprawnionych do głosowania.
W celu przeprowadzenia wyborów sołtysa oraz rady sołeckiej uczestnicy zebrania powołali komisję skrutacyjną w składzie:
1. Bożena Matuszyńska
2. Justyna Sobieraj
3. Dariusz Segień
Jako kandydaci na sołtysa zgłoszeni zostali- kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie
1. Aleksandra Krzemińska
2. Maria Piekarska
Jako kandydaci w skład rady sołeckiej zgłoszeni zostali- kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie
1. Bogusława Dzięgielewska
2. Piotr Sobieraj
3. Krzysztof Sobierajski
4. Paweł Zieliński
Komisja skrutacyjna zapoznała zebranych z regulaminem dotyczącym głosowania dla wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Regulamin został przyjęty jednogłośnie bez zmian.
Komisja przeprowadziła wybory Sołtysa w głosowaniu tajnym. Protokół Komisji Skrutacyjnej wraz zkartami do głosowania stanowią załącznik do niniejszego protokołu.
Poszczególni kandydaci zgłoszeni na Sołtysa otrzymali następującą ilość głosów:
1. Aleksandra Krzemińska – 13 głosów,
2. Maria Piekarska – 19 głosów,
Sołtysem wybranoPanią Marię Piekarską .
Komisję przeprowadziła wybory Rady sołeckiej w głosowaniu tajnym. Protokół Komisji Skrutacyjnej wraz zkartami do głosowania stanowią załącznik do niniejszego protokołu.
Poszczególni kandydaci zgłoszeni w skład rady sołeckiej otrzymali następującą ilość głosów:
1. Bogusława Dzięgielewska – 19 głosów,
2. Piotr Sobieraj - 21 głosów,
3. Krzysztof Sobierajski - 27 głosów,
4. Paweł Zieliński - 27 głosów,
W skład rady sołeckiej zostali wybrani:
1. Krzysztof Sobierajski
2. Paweł Zieliński
3. Piotr Sobieraj
Ad.4
Kandydatką do Gminnej Rady Kobiet wybrana została
Pani Bożena Matuszyńska
Ad. 5
Delegatem do Gminnej Spółki Wodnej „ Dobrzynianka ” został wybrany
Pan Radosław Matuszyński
Ad. 6
1. Naprawa dróg.
2. Udrożnienie rowu od Państwa Derkowskich do pola Państwa Matuszyńskich ( odcinek 160 m).
Protokółował(a): Podpisy Komisji: Przewodniczący zebrania:
………………….. ………………….. ………………………………
…………………..
…………………..
Metryka
- opublikował: Karolina Ziębakowskadata publikacji: 2011-03-28 12:15