Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Ważne strony

Nawigacja

Treść strony

P R O T O K Ó Ł Nr 5/03
Komisji Oświaty, Kultury i Sportu
z dnia 18 sierpnia 2003 roku


Obradom przewodniczył Ryszard Dobieszewski – Przewodniczący Komisji.
W obradach brało udział 7 członków Komisji, frekwencja 100%.
(lista obecności w załączeniu do niniejszego protokółu )
Ponadto w obradach udział wzięli dyrektorzy placówek oświatowych znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Dobrzyń n. Wisłą.
Przewodniczący stwierdził prawomocność obrad, a następnie poinformował, że zgodnie z rocznym planem komisji, zatwierdzonym przez Radę Miejską
tematem spotkania jest „Ocena stanu przygotowania placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego 2003/2004 przy współudziale dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów”.

Przewodniczący Komisji Oświaty – Ryszard Dobieszewski poprosił dyrektorów placówek oświatowych o zreferowanie stanu przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2003/2004.
Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Chalinie – szkoła przygotowana do rozpoczęcia zajęć lekcyjnych. W okresie wakacyjnym wykonanych zostało wiele prac remontowych i adaptacyjnych, między innymi pomalowano dwie klasy bez użycia środków z budżetu, prace wykonał Komitet Rodzicielski. Zakupiono również rolety, położono podłogę ceramiczną na holu również z pomocą Komitetu Rodzicielskiego. Pomalowano dwa pomieszczenia w piwnicy. Dwie sale zostaną połączone, których powierzchnia wyniesie 120m2.
Kadra nauczycielska zatrudniona jest zgodnie z kwalifikacjami, brak jest tylko pedagoga szkolnego.
Zaoszczędzone środki przeznaczone będą na zakup pomocy naukowych.
Potrzeba jest wykonania remontu wszystkich łazienek szkolnych.
Szkoła Podstawowa w Chalinie – szkoła jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia roku szkolnego. Dokończono elewację szkoły, przeprowadzony był również remont kuchni szkolnej. Obsada nauczycielka w pełni wykwalifikowana.
Szkoła Podstawowa w Mokowie – jest przygotowana do przyjecia uczniów w roku szkolnym 2003/2004. Kadra nauczycielska wykwalifikowana. Poszukiwany nauczyciel do języka angielskiego. Pomalowano cztery sale lekcyjne, klatkę schodową, zabezpieczono dach przed przeciekami deszczu. Potrzebna jest pomoc przy uszczelnieniu okien, przez które dostaje się deszcz i niszczy parkiet. Zakupiono sprzęt audiowizualny.
Publiczne Gimnazjum w Krojczynie – Potrzebny jest pedagog szkolny, wprowadzony zostanie język niemiecki. Zostały zrobione podłogi w pomieszczeniach piwnicznych, wymienione zostały lampy oświetleniowe, na bieżąco prowadzone są remonty klas. Gimnazjum jest przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego.
Szkoła Podstawowa w Płomianach – zaadaptowane zostały pomieszczenia szkolne na łazienki, pomalowano hol, dwie klasy oraz dach. Została poprawiona elewacja frontowa szkoły. Farbę na ten cel pozyskano z „Nobilesu
Szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia roku szkolnego.
Szkoła podstawowa w Dobrzyniu n. Wisłą – dobiega końca remont placu apelowego, wykonano remonty łazienek szkolnych, wymiana częściowa lamp oświetleniowych. Montowane są szafki na obuwie. Planowane było malowanie piwnic i na sali gimnastycznej. Na dachu sali gimnastycznej i przybudówkach położony został lepik. Szkoła może rozpocząć zajęcia lekcyjne.
Przedszkole Samorządowe – problem jest obecnie brak intendentki. Doraźnie pomoc jest w ramach skierowania osoby do pracy z PUP.
Zakładane jest centralne ogrzewanie. Trzeba będzie pomyśleć o zmianie placu zabaw. W związku z wejściem do Unii zalecenia pokontrolne nakazują aby metalowe przyrządy na placu zabaw zostały zastąpione drewnianymi lub plastikowymi. Przedszkole może rozpocząć pracę od września 2003/2004
Szkoła Podstawowa Krojczyn – zmieniono kolorystykę szkoły, wymieniono 20 okien w salach lekcyjnych oraz drzwi wejściowe. Przeprowadzono prace konserwacyjne parkietu / szlifowanie, trzykrotne lakierowanie, szpachlowanie szczelin / oraz przegląd wewnętrznej kanalizacji odprowadzającej wodę z dachu szkoły. Obecnie przeprowadzany jest przegląd instalacji elektrycznej o odgromowej. W dniach 10-23 sierpnia 2003 roku wykonane będą prace konserwacyjne dachu / punktowe /. Biorąc pod uwagę obecny stan pokrycia dachowego i przeprowadzone w latach ubiegłych jedynie jego punktowe naprawy, koniecznym jest przeprowadzenie w roku przyszłym jego remontu. W przyszłym roku szkolnym należy również kontynuować wymianę okien.
Obecnie w szkole pracują już wszystkie sprzątaczki oraz palacz c.o. Trwa sprzątanie szkoły oraz terenu do niej przyległego. Szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia roku szkolnego 2003/2004
Szkoła Podstawowa w Dyblinie –Wymieniono instalację elektryczną w części mieszkalnej i dydaktycznej. Potrzebne będzie wykonanie badań natężenia oświetlenia, tym zajmie się sanepid. Trzeba jeszcze pomalować wszystkie sale lekcyjne. Będzie zrobione wszystko aby uporać się z tym do rozpoczęcia roku szkolnego. Jedynym problemem był brak nauczyciela wychowania fizycznego. Kandydaci na to stanowisko już są i na pewno nauczyciel będzie zatrudniony.
Pan Przewodniczący podziękował za przedstawienie informacji dotyczących przygotowania szkół do rozpoczęcia roku szkolnego.
Komisja podsumowując informacje złożone przez dyrektorów poszczególnych placówek oświatowych, stwierdziła, że generalnie placówki są przygotowane. Wiele zostało zrobione, lecz nadal pozostają problemy, z którymi w przyszłości trzeba będzie się uporać. Na tym obrady Komisji zostały zakończone.

Protokółowała: Przewodniczący Komisji

Renata Kwiatkowska Ryszard Dobieszewski

  • opublikował: brak informacji
    data publikacji: 2005-05-24 10:34

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 1747
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2005-05-24 10:34

Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

ul. Szkolna 1
87-610 Dobrzyń nad Wisłą

Dane kontaktowe

tel. +48 54 253 05 00
fax +48 54 253 05 10

e-mail: dobrzyn@dobrzyn.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7.30 - 15.30
wtorek 7.30 - 17.00
środa 7.30 - 15.30
czwartek 7.30 - 15.30
piątek 7.30 - 14.00

Odnośniki

Metryka strony BIP

Licznik odwiedzin strony BIP: 5166819
Ostatnia aktualizacja strony BIP: 2020-09-21 11:23

Stopka strony