Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Ważne strony

Nawigacja

Treść strony

Wyciąg
z Protokółu Nr XIX/110/05
z dnia 4 marca 2005 rokudo punku 5 p-pkt „c”

Przewodniczący poprosił Pana Romana Składanowskiego – insp ds. ochrony środowiska i gospodarki wodnej o zapoznanie Rady z projektem uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki inwestycyjnej.
Gmina Dobrzyń n/Wisłą otrzymała promesę na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i oczyszczalni przy szkołach. Promesa dotyczy budowy oczyszczalni przy Szkole Podstawowej w Mokowie i Dyblinie. na kwotę 165.000 zł. obecnie trwają prace projektowe nad opracowaniem dokumentacji
Projekt uchwały dotyczy budowy tych dwóch oczyszczalni.
Zadanie to finansowane będzie z dochodów własnych gminy z udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy – Czesłąw Beder. Realizacja tego zadania przebiegała będzie w dwóch etapach – dotyczy to Dyblina. Pierwszy etap dotyczy umożliwienia 10 rodzinom, gdzie jedna działka to będzie 11 obiektów, żeby nie zamknąć im możliwości podłączenia się do oczyszczalni. Wtedy będziemy rozmawiać. Jeśli chodzi o same przydomowe to muszę powiedzieć, że w różnych gminach jest różnie. U nas jest uchwała podjęta na 25% odpłatności i w innych gminach jest np. 70%. Nie wiemy jeszcze jak to potraktujemy. Uważam, że za ścieki na pewno te rodziny będą musiały częściowo płacić. Na pewno nie taka odpłatność jak w Dobrzyniu, będzie niższa, musi być zrobiona kalkulacja bo to będzie musiał ktoś obsługiwać.
Tu będzie musiał być dozór. Później zastanowimy się jaka będzie odpłatność.
Na pewno nie będzie większa jaka jest do tej pory. Jeżeli by mieli dołożyć
do tych urządzeń, które są w szkole budowane, to była by inwestycja bardzo droga dla tych osób, które tam mieszkają. Ci ludzie, którzy mieszkają
w okolicach szkoły nie mają szansy aby pobudować sobie przydomowej oczyszczalni indywidualnie, bo jest za ciasno. Druga rzecz, to za ich posesjami jest droga, pod która można ten rurociąg przeprowadzić nie naruszając własności osób trzecich. Ten wniosek wyszedł dopiero trzy dni temu, wcześniej dyskutowaliśmy nad tym, ale dopiero miało miejsce oddanie dokumentacji na oczyszczalnię w Dobrzyniu, która musiał być zrobiona. Myślę, że ta sama firma zajmie się sporządzeniem dokumentacji na oczyszczalnię w Szkole Podstawowej w Dyblinie i Mokowie, ponieważ ma już rozeznanie. Ponieważ promesa określa termin do kiedy możemy wystąpić o kredyt, zależy nam na tym, żeby nie zamknąć sobie „furtki” w tym roku dla tego zadania. Dziękuję.
Przewodniczący zapytał czy są pytania do przedstawionego zagadnienia.
Wobec braku pytań Przewodniczący odczytał treść projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki inwestycyjnej i zarządził głosowanie.
Uchwała została podjęta 14 głosami – za, przy 1 – wstrzymującym.
( Uchwała Nr XIX/110/05 w załączeniu do niniejszego protokółu - jako załącznik nr 9)
Za zgodność z oryginałem
  • opublikował: brak informacji
    data publikacji: 2005-04-14 12:58

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 1185
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2005-04-14 12:58

Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

ul. Szkolna 1
87-610 Dobrzyń nad Wisłą

Dane kontaktowe

tel. +48 54 253 05 00
fax +48 54 253 05 10

e-mail: dobrzyn@dobrzyn.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek 7.30 - 15.30
wtorek 7.30 - 17.00
środa 7.30 - 15.30
czwartek 7.30 - 15.30
piątek 7.30 - 14.00

Odnośniki

Metryka strony BIP

Licznik odwiedzin strony BIP: 5181945
Ostatnia aktualizacja strony BIP: 2020-09-24 13:17

Stopka strony