PROTOKÓŁ
Z sołeckiego zebrania sprawozdawczo - wyborczego, które odbyło się w dniu 18 lutego 2011 r. o godz. 14 w sołectwie Mokowo,
Na ogólną ilość 194 uprawnionych do głosowania, obecnych było 34 mieszkańców sołectwa co stanowi 17 %
(lista obecności w załączeniu do niniejszego protokółu).
Zebranie otworzył sołtys wsi Mokowo, Pani Bożena Szreder , który stwierdził prawomocność zebrania w 2 terminie ze względu na brak w pierwszym terminie wymaganej liczby mieszkańców*.
(* niepotrzebne skreślić)
Następnie przedstawiono uczestnikom zebrania porządek obrad.
Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.
W zebraniu uczestniczyli:
- Ryszard Dobieszewski – Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisła
- Renata Kwiatkowska – Inspektor do spraw obsługi Rady
- Bożena Szreder – Sołtys wsi Mokowo kadencja 2007-2011
Porządek zebrania:
1. Wybór Przewodniczącego zebrania,
2. Złożenie sprawozdań z działalności za okres kadencji 2007 – 2011: Sołtysa i Rady Sołeckiej,
3. Przeprowadzenie wyborów w głosowaniu tajnym: sołtysa i rady sołeckiej,
4. Wybór kandydatki do Gminnej Rady Kobiet
5. Wybór Delegata do Gminnej Spółki Wodnej „Dobrzynianka” na kadencję,
6. Sprawy różne,
7. Wolne wnioski i zapytania.
Ad. 1 Na Przewodniczącego zebrania została wybrana Pani Bożena Szreder
Ad. 2
a) sprawozdanie z działalności sołtysa za okres kadencji 2007 – 2011 złożyła Pani
Bożena Szreder sołtys wsi Mokowo
( sprawozdanie stanowi załącznik do protokołu)
Ad. 3 Przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pani Renata Kwiatkowska
Poinformował, że zgodnie z art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 08 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów przez stałych mieszkańców sołectwa, uprawnionych do głosowania.
W celu przeprowadzenia wyborów sołtysa oraz rady sołeckiej uczestnicy zebrania powołali komisję skrutacyjną w składzie:
1. Augustowski Czesław
2. Kalinowski Ireneusz
3. Kranc Bożena
Jako kandydaci na sołtysa zgłoszeni zostali- kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie
- Sulkowski Krzysztof
- Szreder Bożena
Jako kandydaci w skład rady sołeckiej zgłoszeni zostali- kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie
1. Argalski Sylwester
2. Błażejewska Sława
3. Barski Marek
4. Pączek Dariusz
Komisję przeprowadziła wybory Sołtysa w głosowaniu tajnym. Protokół Komisji Skrutacyjnej wraz zkartami do głosowania stanowią załącznik do niniejszego protokołu.
Poszczególni kandydaci zgłoszeni na Sołtysa otrzymali następującą ilość głosów:
1. Sulkowski Krzysztof - 22 głosów,
2. Szreder Bożena - 12 głosów,
Sołtysem wybranoPana Sulkowskiego Krzysztofa
Komisję przeprowadziła wybory Rady sołeckiej w głosowaniu tajnym. Protokół Komisji Skrutacyjnej wraz zkartami do głosowania stanowią załącznik do niniejszego protokołu.
Poszczególni kandydaci zgłoszeni w skład rady sołeckiej otrzymali następującą ilość głosów:
1. Argalski Sylwester 12 - głosów,
2. Błażejewska Sława 17- głosów,
3. Barski Marek 17 - głosów,
4. Pączek Dariusz 16 - głosów
W skład rady sołeckiej zostali wybrani:
1. Błażejewska Sława
2. Barski Marek
3. Pączek Dariusz
Ad.4
Kandydatką do Gminnej Rady Kobiet wybrana została Pani Kranc Bogumiła
Ad. 5
Delegatem do Gminnej Spółki Wodnej „Dobrzynianka” został wybrany
Pan Sulkowski Krzysztof
Ad. 6
1. Utwardzenie asfaltowe Kochoń – Wierznica
2. Utwardzenie kamienno/szlakowe kierunek Płomiany
Protokółował(a): Podpisy Komisji: Przewodniczący zebrania:
………………….. ………………….. ………………………………
…………………..
…………………..
Metryka
- opublikował: Karolina Ziębakowskadata publikacji: 2011-03-28 12:03