Szybkie linki

Menu

Banery

-

Informacje

ilość odwiedzin tej strony: 686
ostatnia aktualizacja tej strony:
2009.05.11 09:24
ostatnia aktualizacja w BIP:
2017.11.09 12:53

Treść strony

 

Protokół Nr 12/08

Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych i Bezpieczeństwa Publicznego

z dnia 1 października 2008 roku

Spotkaniu przewodniczył Wojciech Reznerowicz – Przewodniczący Komisji.

W obradach uczestniczyło 6 członków komisji.

( lista obecności w załączeniu do niniejszego protokółu jako załącznik nr 1).

Przewodniczący powitał obecnych uczestników spotkania i zapoznał zebranych z porządkiem posiedzenia, które zaplanowane było na miesiąc kwiecień:

  1. Funkcjonowanie placówek OSP w gminie Dobrzyń n/W analiza funduszy na ich funkcjonowanie. Ocena faktycznych potrzeb.

  2. Sprawy bieżące.

W posiedzeniu komisji udział wzięli: Burmistrz MiG Ryszard Dobieszewski, Prezes Gminnego Zarządu OSP Kazimierz Janecki, oraz prezesi jednostek OSP
z terenu Gminy Dobrzyń nad Wisłą.

Pan Kazimierz Janecki omówił ogólną sytuację wszystkich palcówek OSP
z naszego terenu. Wspomniał, że najlepiej wyposażona jest jednostka OSP
w Dobrzyniu/W. Ostatnio pozyskane środki finansowe zostały dla OSP Mokowo -5000 zł, Michałkowo 5000 zł, Dobrzyń nad Wisłą 4700 zł ze Starostwa Powiatowego w Lipnie.

Było ponad 40 wyjazdów z jednostki Dobrzyń i Mokowo ok. 10, ponieważ są one w systemie krajowym i tylko te są wzywane. Strażacy w tych jednostkach są przeszkoleni ponieważ jest to obowiązkowe. Co roku dokonywane są przeglądy jednostek straży pożarnej, które jak na razie są prowadzone bez zastrzeżeń.

Żaneta Kalinowska – radna. Czy z wynajmu sali macie również dochody i jak te stawki są ustalone?

Paweł Betlewski – Prezes OSP Dobrzyń n/W. W Dobrzyniu zarząd ustalił określoną stawkę za wynajem sali plus energia. Duża część pieniędzy przeznaczana jest na remonty.

Tadeusz Amroziewicz – Prezes OSP Grochowalsk. Nam udało się pozyskać sponsorów na zakup płytek oraz grzejników.

Prezes OSP Płomiany – chciałem zapytać co ze strażnicami, które nie są pokończone jeśli chodzi o remonty.

Włodzimierz Kłudkowski – prezes OSP Krojczyn u nas działamy podobnie jak w pozostałych jednostkach, czyli prowadzimy działalność statutową. Z tych placówek korzystają wszyscy mieszkańcy nie tylko strażacy. Te obiekty są własnością gminy w związku z czym samorząd powinien nam pomóc ponieważ nie każdy ma możliwość pozyskania sponsorów. Chce poruszyć również kwestię ogrzewania. Opał powinny jednostki otrzymywać nie tylko na ogrzewanie garaży, ponieważ mamy również inne pomieszczenia, które należy ogrzewać. Otrzymaliśmy pisma w sprawie składania wniosków do projektu budżetu na 2009 rok. Jest więc okazja aby o tym pomyśleć konstruując budżet.

Wojciech Woźniak – radny. Wspominaliście Państwo, że są trudności
z pozyskaniem sponsorów. Ja myślę jednak, że trzeba wykazać trochę więcej chęci ponieważ pieniędzy można poszukać poza naszym terenem.

Tadeusz Amroziewicz – proszę zauważyć, że my tą działalność prowadzimy społecznie. Nasze pokolenie jeszcze się stara o pewne rzeczy ale młodzież nie wykazuje żadnego zainteresowania w tym kierunku. Obecne obiekty mogą kiedyś przestać istnieć.

Stanisław Sobociński Naczelnik Straży Pożarnej – młodzież w ogóle nie jest chętna nawet do udziału w zawodach strażackich.

Wojciech Woźniak – radny. Może trzeba pomyśleć aby utworzyć dwie dobrze wyposażone jednostki, a pozostałe niech prowadzą sobie działalnoś

dla społeczeństwa.

Tadeusz Amroziewiz – myślę, że te jednostki są już tak wiekowe, że same zginą.

Wojciech Reznerowicz – przewodniczący Komisji. Z tego co wiem to dwie jednostki są właścicielami, pozostałe natomiast są w użytkowaniu. Ktoś musi to eksploatować, utrzymanie budynku kosztuje, a właściciel musi o to zadbać.

Jerzy Żurawski – radny. Nie ma co się oszukiwać przecież wszystkim jednostkom pomagamy finansowo. To jest dorobek wielu lat i nie uważam, aby likwidacja ich była dobrym pomysłem.

Kazimierz Janecki. Powiem to w imieniu wszystkich strażaków. Co roku piszemy do sponsorów i jest tak, że nie ma chętnych. Każdy tłumaczy się tym, że, płaca duże podatki to wystarczy i niech samorząd martwi się o to sam.

Wojciech Reznerowicz – ponieważ są pieniądze na działalność bojową to trzeba raz na zawsze załatwić temat eksploatacji budynków.

Burmistrz MiG – myślę, że weźmiemy pod uwagę w budżecie zaplanowanie pieniędzy na eksploatację tych budynków może tak hasłowo Państwo powiecie jakie są potrzeby te najpilniejsze.

Grochowalsk OSP – polbruk, krzesła, 3 stoły,

Mokowo OSP – jesteśmy jednostka w systemie krajowym, a nie mamy samochodu sprawnego. Na dzień dzisiejszy jest to najpilniejsza sprawa.

Burmistrz MiG - rzeczywiście jest to problem. Na nowy na pewno nas nie jest stać.

Płomiany OSP – garaż, szambo,

Michałkowo OSP – dach / naprawa/

Krojczyn OSP – wymiana okien w budynku strażnicy, utwardzenie placu przed remizą/ dokończenie/, ocieplenie w garażach, drzwi wejściowe.

Dobrzyń n/W OSP – malowanie garaży i oświetlenie w garażach, drzwi wejściowe.

Kazimierz Janecki – widzimy, że potrzeb jest dużo ale najważniejsze z nich to naprawy budynków, okna, drzwi itd. Na pewno nas ucieszy sytuacja jeżeli będziemy mogli w większości zrealizować wszystkie potrzeby wskazane przez nas.

Protokółowała Przewodniczący Komisji

Wojciech Reznerowicz

drukujdrukuj

  • opublikował: brak informacji
    data publikacji: 2009-05-11 09:23

Adres

Urząd Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą

ul. Szkolna 1
87-610 Dobrzyń nad Wisłą

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 54 253 05 00
fax +48 54 253 10 06

e-mail: dobrzyn@dobrzyn.pl

Godziny

Godziny urzędowania

poniedziałek 7.30 - 15.30
wtorek 7.30 - 15.30
środa 7.30 - 15.30
czwartek 7.30 - 15.30
piątek 7.30 - 15.30

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.