W skład Urzędu wchodzą następujące komórki organizacyjne:
Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich (OiSO):
Kierownik Referatu
Sekretarz Miasta i Gminy - Jacek Nowakowski
tel. (54) 253 05 22; 1 piętro, pokój nr 27
Sekretariat
Stanowisko ds. kancelaryjno - sekretarskich - Agnieszka Wysińska
Pomoc administracyjna ds. kancelaryjno-sekretarskich - Oliwia Ogrodowska
tel.: (54) 253 05 00, (54) 253 05 01; 1 piętro, pokój nr 25
Stanowisko ds. kadrowych, działalności gospodarczej i archiwum
Starszy inspektor ds. kadrowych, działalności gospodarczej i archiwum - Adrianna Rozwora
tel.: (54) 253 05 59; I pietro, pokój nr 28
Stanowisko ds. ewidencji ludności i spraw wojskowych
Podinspektor ds. ewidencji ludności i spraw wojskowych – Magdalena Wacławska
tel.: (54) 253 05 49; parter, pokój nr 3
Stanowisko ds.obsługi organów Gminy
Starszy inspektor ds. obsługi organów Gminy - Magdalena Sujka
tel.: (54) 253 05 12; 1 piętro, pokój nr 21
Referat Finansowy (F):
Kierownik Referatu
Skarbnik Urzędu Miasta i Gminy - Agnieszka Ziółkowska
tel. (54) 253 05 04; 1 piętro, pokój nr 29
Inspektor ds. ksiegowości budżetowej - Anna Raszkiewicz
tel.: (54) 253 05 32; 1 pietro pokój nr 30
Inspektor ds. księgowości budżetowej - Katarzyna Kraśnicka
tel.: (54) 253 05 52; 1 piętro, pokój nr 30
Inspektor ds. księgowości budżetowej - Artur Kuczmarski
tel.: (54) 253 05 51; 1 pietro, pokój nr 30
Inspektor ds.podatków i opłat - Grażyna Ciarkowska
tel.: (54) 253 05 58; 1 piętro, pokój nr 31
Pomoc administracyjna - Natalia Grabkowska
tel.: (54) 253 05 24; 1 piętro, pokój nr 31
Referat Gospodarczy (G):
Kierownik Referatu
Marta Raśkiewicz
tel.: (54) 253 05 15; parter, pokój nr 12
Inspektor ds.gospodarki mieszkaniowej - Jolanta Lewandowska
tel.(54) 253 05 64; parter, pokój nr 13
Młodszy referent ds. gospodarki mieszkaniowej - Marta Orłowska
tel.(54) 253 05 17; parter, pokój nr 13
Referent ds. drogownictwa, transportu zbiorowego i targowisk - Rafał Michalski
tel.(54) 253 05 62; parter, pokój nr 15
Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (OŚiGW):
Kierownik Referatu
Ryszard Bartoszewski
tel.: (54) 253 05 54; parter, pokój nr 11
Inspektor ds. gospodarki wodnej i wodociągowej - Roman Składanowski
tel.: (54) 253 05 60; 1 piętro, pokój nr 36
Inspektor ds. utrzymania porządku, czystości i ochrony powietrza - Emilia Kisielewska
Pomoc administracyjna - Lidia Chrapkowska
tel.: (54) 253 05 67; parter, pokój nr 10
Referent ds. zieleni, rolnictwa i ochrony przyrody - Paulina Olaszewska
tel.: (54) 253 05 36; parter, pokój nr 9
Pomoc administracyjna ds. gospodarki wodnej i wodociągowej - Małgorzata Złowodzka
tel.: (54) 253 05 27; parter, pokój nr 9
Pomoc administracyjna ds. gospodarki wodnej i wodociągowej - Danuta Kaczmarek
tel.(54) 253 05 47; parter, pokój nr 9
Referat Inwestycji i Rozwoju (RIiR):
Kierownik Referatu
Inspektor ds. ładu przestrzennego i gospodarki nieruchomościami - Agnieszka Zaborowska
tel.: (54) 253 05 56; 1 piętro, pokój nr 33
Inspektor ds. inwestycji - Ewa Michalska
tel.: (54) 253 05 56; 1 piętro, pokój nr 33
Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i obsługi inwestora - Magdalena Turkiewicz
tel.: (54) 253 06 66; 1 piętro, pokój nr 32
Inspektor ds. promocji i rozwoju - Agnieszka Zielińska
tel.: (54) 253 05 50; 1 piętro, pokój nr 32
Referat Świadczeń w Sprawach Rodziny (RS):
Kierownik Referatu
Tatiana Badaczewska
tel.: (54) 253 05 05, parter, pokój numer 5
Podinspektor ds. pomocy materialnej dotyczącej uczniów - Anna Tarnicka
tel.: (54) 253 06 06; parter, pokój nr 5
Stanowisko do spraw Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej
Paweł Szymański
tel.: (54) 253 05 57; parter pokój nr 3
Urząd Stanu Cywilnego
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Elżbieta Habasińska
tel.(54) 253 05 30; parter, pokój nr 4
Kasa
Małgorzata Żelichowska
tel.(54) 253 05 13, parter, pokój nr 14